Dlaczego ćwiczyć pompki?

Na naszych salach, w grupach dziecięcych, często można usłyszeć – zróbcie teraz Pompki.

Czasami służą nam one za narzędzie do przywołania porządku, innym razem jako element wzmocnienia siły.
Tak naprawdę Pompki są wspaniałym niedocenianym narzędziem, które ma wiele zalet.
⁃ Wzmacniają siłę organizmu
⁃ Budują muskulaturę
⁃ Rozwijają wytrzymałość
⁃ Poprawiają technikę uderzeń

To jedno ćwiczenie wspaniale rozbudowuje nie tylko klatkę piersiową ale również mięśnie brzucha ramion would, ponieważ do prawidłowego ich wykonania, potrzebujemy zaangażować wszystkie tak naprawdę grupy mięśniowe. Prawidłowo technicznie wykonana Pompka, odzwierciedla ruch, który wykonujemy podczas uderzenia prostego.

Dzieci uczą się wtedy, pracy z obciążeniem własnego ciała, zamiast polegania na dodatkowym żelastwie.
Oczywiście nie każde dziecko jest w stanie wykonać prawidłową pompkę.

Dlatego na naszych zajęciach mamy kilka rodzai pompek, o różnej skali trudności.

1. Wykorzystanie ściany – Dzieci ustawiają się przed ścianą a odległość w jakiej od niej stoją, determinuje trudność tego ćwiczenia. Poznają tutaj prawidłową technikę pompki, z minimalnym obciążeniem.
2. Na „krześle” – Kolejnym etapem jest tak zwana pompka o krzesło, chodzi tutaj po prostu o rodzaj wzniesienia, na którym opieramy się, aby wykonać prawidłową pompkę. Pompka robiona jest wtedy pod pewnym kątem, nie jest to jeszcze pompka właściwa, jednak mamy już większe obciążenie.
3. Pompka właściwa – Jest to znany nam wszystkim rodzaj Pompki na podłodze, gdzie wykorzystuje się już obciążeniem własnego ciała w całości.

Na starszych grupach mamy również inne wariacje tego ćwiczenia, dla bardziej zaawansowanych studentów. Jednak najważniejsze w tym, jest wyrobienie sobie dobrego nawyku, polubienia tego ćwiczenia.

Więcej szczegółów niebawem, a teraz, pompujemy !