Doświadczenie:Nauczycielka Jogi

Anna Tomczyk

Nauczycielka jogi z kilkuletnim stażem. Po ukończonym miedzynarodowym kursie jogi metodą Sivananda (200 RYT Yoga Alliance). Pasjonatka podróży, tańca i życia. Każde wyjście na matę jest spotkaniem z samym sobą, w prawdzie i miłości do swojego ciała i umysłu.

Hatha joga – joga klasyczna, polegająca na pracy z ciałem w asanach wzmacniających i rozciągających ciało. HA- słońce, Tha- księżyc czyli moc i odpoczynek, dzień i noc, yin i yang – dwie balansujące się siły niezwykle ważne w naszym życiu.90 minut zajęć wypełnionych relaksacją, nauką oddechu, pracy z ciałem – wzmacnianie mięśni, ale także głęboka praca na powięziach oraz medytacją. Z zamkniętymi oczami wsłuchując się w swoje ciało.

Joga nidra
Joganidra (lub yoga nidra lub sen jogiczny) to stan świadomości pomiędzy przebudzeniem a snem, podobny do etapu „zasypiania”, zwykle wywoływany przez medytację z przewodnikiem.
Ta starożytna technika pochodząca z Indii, obecnie rozpowszechniła się na całym świecie. Istnieją dowody na to, że joga nidra pomaga złagodzić stres. Jest również stosowana przez armię amerykańską, aby pomóc żołnierzom w wyzdrowieniu z zespołu stresu pourazowego lub studentom.

Godzina zajęć pełnych głębokiej relaksacji na granicy snu lecz z zachowaniem świadomości. Cudowna praktyka pozwalająca na pracę ze stresem, chorobą, problemami psychosomatycznymi. Pół godziny jogi nidry może dać efekt jak trzygodzinny sen.