Joga w sztukach walki

Włączenie jogi do swojej codziennej aktywności fizycznej przynosi wiele korzyści. Dzięki jodze wzrasta sprawność, siła, spokój i skupienie. W ciągu kilku tygodni joga zmieni Twoje życie, a elastyczność będzie miły dodatkiem.

Biodra

Zdrowe, silne i otwarte biodra są ważnym elementem w sztukach walki. Osoby trenujące brazylijskie jiu-jitsu wiedzą, że kluczem do utrzymania przeciwnika w gardzie są właśnie mobilne biodra, natomiast w MMA, boksie czy kickboxingu każdy atak przechodzi przez biodra, aby wygenerować jeszcze więcej mocy.

Tył nóg

Czy w ogóle jest potrzebny? Oczywiście, tył nóg jest niezbędny do kopnięć liniowych i okrężnych razem z biodrami. Wyćwiczone mięśnie pozwalają na swobodne wykonywanie skłonów oraz wiązanie sznurówek bez kucania czy uginania nóg!

Na treningach kluczowa jest technika, ataki oraz budowanie kondycji. Nie wolno jednak zapominać, że mobilność, elastyczność, skoordynowany oddech, prawidłowa postawa ciała i wewnętrzną harmonia, którą oferuje joga jest bardzo ważna, aby stać się lepszym wojownikiem.


Trenuj swoje ciało – Trenuj swój umysł.
W TRIBE SQUAD prowadzimy zajęcia z Jogi w naszym centrum w Mikołowie.


Sprawdź nasz grafik i przyjdź już dziś na pierwsze zajęcia:
https://tribesquad.pl/grafik/

Sprawdź nasze poprzednie wpisy:
https://tribesquad.pl/krav-maga-vs-sztuki-walki/