Kondycja pod sztuki walki i Krav Maga

Bardzo często spotykamy się (my instruktorzy) z osobami, które przyjdą na zajęcia jak ZBUDUJĄ KONDYCJĘ. Tylko czy nie po to się zapisujesz na zajęcia ruchowe aby zbudować kondycję?

Jak zrobię to, to wtedy przyjdę i dam radę. Najczęściej nie pojawiają się te osoby, a kondycja i tak nie została zbudowana. Szkoda, że to tak wygląda. Więc wpadliśmy na pomysł aby pokazać wam jak w prosty sposób można poprawić swoją kondycję pod sztuki walki, krav maga w domu.

Krav Maga i inne sztuki walki budują kondycję, sprawność i przy okazji ćwiczysz ruchy danego stylu. Niezależnie od tego czy jesteś super sportowcem na wysokim poziomie, czy osobą, która nigdy nie uprawiała żadnego sportu. Każde zajęcia, które prowadzimy w Katowicach i Mikołowie są odpowiednio dostosowane do grupy. Kto chce szybciej i mocniej potarczować proszę bardzo ale to jest wasza decyzja. Osoby, które chcą się bardziej skupić na ruchu i motoryce zrobią te same powtórzenia wolniej.

Jest to kwestia indywidualna ale każdy daje radę, bez znaczenia na jakim poziomie jest Twoja kondycja. Na naszych kursach początkujących krok po kroku budujemy kondycję i uczymy kombinacji.

Mamy dla was 2 ćwiczenia. Jedynie co będziesz potrzebować to kawałek miejsca.

Pierwsze wykorzystuje masę ciała, a drugie odważnik kettlebell.

1) Burpees

Już widzę Twój uśmiech na twarzy 🙂 Jest to najlepsze ćwiczenie jakie można zrobić w każdym miejscu na świecie. No chyba, że jesteś właśnie robisz skok ze spadochronu.. miłego loootu 😀

Można zrobić czasówki, odpalić czas i wykonać jak najwięcej w ciągu 5 minut. Jednak my chcemy zbudować kondycję, a nie katować swój organizm.

Tak więc nasza formuła to 5 x 10. Kiedy następna runda? Kiedy Twój oddech wróci do normy i poczujesz, że możesz zrobić kolejne 10.

Inny wariant jest bardziej pod sztuki walki: tutaj biodra będą nisko (Combat Sprawl lub jak kto woli pies z głową w gorzę (Joga)) Ten sam skrypt co klasyczny Burpee.

Pamiętaj, że budujesz kondycję, a nie chcesz się wyczerpać. Tak, więc wykonuj to ćwiczenie w wolne dni od treningu Krav Maga lub po treningu siłowym.

2) Kettlebell Swing

Dla tych, którzy wiedzą co to Deadlift i mają żelazny dzwonek w domu.
Będziemy bazować na książce Simple and Sinister (Pavel Tsatsouline).

Nasza formuła to 10 x 10. Kiedy następna runda? Kiedy Twój oddech wróci do normy i poczujesz, że możesz zrobić kolejne 10.

Mamy tutaj 2 opcje wykonania tego ćwiczenia:

1) Jednorącz (1H) 10L + 10P x 5 – Bardzo ważna sprawa aby zwrócić uwagę na biodra. Jest to wersja gdzie więcej mięśni jest angażowanych.

2) Oburącz (2H) 10 x 10 – Tutaj poczujemy, że nasze biodra są bardziej wybuchowe.

Spytacie, którą wersję wybrać?

To zależy.

Chcesz się skupić na sile czy wybuchowych biodrach?

Polecamy aby wykorzystać Swing jednorącz (1H) do zaangażowania więcej mięśni, a swing oburącz (2H) do generowania więcej mocy (wybuchowe biodra)

Jeśli trenujesz 2 razy w Tygodniu z odważnikiem to możesz zastosować taką wersję:
1 x w Tygodniu swing (1H) jednorącz
1 x w Tygodniu swing (2H) oburącz

Trenuj mądrze i wzmacniaj swoje ciało krok po kroku 🙂