Krav maga – jako dopełnienie innych form aktywności

Samoobrona może stać się naszą główną formą aktywności, pasją, sposobem na życie. Może być naszą szansą, na idealne ciało którego wcześniej nie mieliśmy, spokój ducha którego wszędzie szukaliśmy, czy wyznaczać nam nowe cele, o których wcześniej nawet nie marzyliśmy.

I tak jest w istocie dla wielu osób które regularnie ćwiczą. Jednak Krav maga zawiera w sobie tyle składowych elementów, że niektórzy wybierają tą formę aktywności po to, by uzupełnić inne braki w swoim życiu.

Jedną z takich elementów jest pewność siebie. Wielu piłkarzy siatkarzy czy koszykarzy wybiera Kravke, by dodać do swojego arsenału pierwiastek pewności siebie. Pewność ta wynika z treningu oraz łatwo przyswajalnej wiedzy, z zakresu samoobrony. Kiedy wiem jak zachować się w określonej sytuacji, która jest potencjalnie bardzo niebezpieczna, to nabieram przekonania, że w każdej innej sytuacji poradzę sobie równie dobrze, o ile nie o wiele lepiej.

Innym powodem dla którego dzieci, młodzież i ich rodzice wybierają Kravke, pomimo, że ćwiczą już jakieś sporty, jest z pewnością wypracowanie zdrowej agresji sportowej.

Trening kravmaga uczy konkretnych gwałtownych zachowań, kiedy są one potrzebne. Uczy zdecydowanego działania, szybkiego, silnego, z prawidłowym nastawieniem mentalnym. Jeżeli nawet jesteś w stanie poradzić sobie w sytuacji, gdzie jest przed tobą dwóch agresorów, to dużo mniejszym problemem okazuje się sytuacja starcia w meczu piłkarskim bark w bark, w walce o piłkę.

Trzecim najpopularniejszym elementem, dla którego ludzie ćwiczą kravke, jako swoją dodatkową dyscyplinę, jest zdrowe ogólno rozwinięte ciało. Na każdym treningu dbamy o każdy aspekt motoryczny ciała, siłę, szybkość, mobilność, wytrzymałość i elastyczność. Jest to nasz nieodłączny efekt uboczny – zdrowe ciało.

Jest jeszcze wiele przykładów dla których ludzie wybierają krew mogę. Tak naprawdę każdy ma swój. Może i Ty znajdziesz swój powód by dopasować ten wspaniały system samoobrony do swojego życia. Znalezienie tego sensu, to wspaniała podróż, do której Cię zachęcam.

Do zobaczenia na drodze ✋🏻