Krav Maga vs Sztuki Walki

System Krav Maga – bazuje na różnych sztukach walki od boksu, karate, judo, kickboxingu, poprzez zapasy, brazylijskie jiu-jitsu kończąc na muay thai. Adaptuje najbardziej skuteczne techniki, wykończenia i ataki z każdej z tych sztuk walki na swoje potrzeby. Często Krav Maga jest porównywana z MMA, ale jest kilka różnic:

  1. Brak zasad w Krav Maga: Wykorzystaj wszystko, co możesz. Masz plecak? Użyj go! Parasolka, butelka wody, kamień – wykorzystaj wszystko, co możesz, żeby chronić swoje życie!
  1. Brak kategorii wagowych: W Krav Maga zawsze uważamy, że agresor będzie cięższy, silniejszy i będzie mógł mieć broń białą. Dzięki temu skupiamy się tylko na najskuteczniejszych atakach, aby nie tracić czasu na skomplikowane techniki.
  1. Jeden na jednego? Taktyka Krav Maga Na ulicy nie wiemy, czy będziemy mieć do czynienia z jednym agresorem czy z kilkoma. W treningach Krav Maga stawiamy na taktykę i skanowanie otoczenia. Na ulicy nie ma zasad, nie zawsze będzie to czysta walka jeden na jednego w wyznaczonym obszarze z ustalonym czasem.

Krav Maga to system walki wręcz, jak każdy system musi być skuteczny. Oferuje tylko sprawdzone i skuteczne ataki i obrony. Krav Maga jest wszechstronna i otwarta na czerpanie technik z różnych sztuk walki dzięki czemu nie ogranicza się do schematów. Samoobrona musi być skuteczna i dostępna dla dzieci, kobiet i mężczyzn, zarówno tych wysportowanych oraz tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Cel jest bardzo prosty: uczymy się sprawności oraz pewności siebie.