Kubotan

Czym jest kubotan?

Kubotan jest rodzajem broni stosowanej do samoobrony. Z wyglądu może przypominać wiele niepozornych przedmiotów takich jak brelok do kluczy, długopis taktyczny lub też po prostu kilkucentymetrowy kijek (standardowy rozmiar to około 14 cm). Najczęściej wykonany jest z aluminium lub innego wytrzymałego stopu metali, ale na rynku dostępne są też kubotany wykonane z twardego tworzywa sztucznego.

Zastosowanie

W sytuacji zagrożenia warto mieć pod ręką przedmiot, którego będzie można użyć. Kubotany posiadają twarde zakończenie, które jest w stanie skruszyć szkło, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo jest to narzędzie samoobrony, które w rękach przeszkolonej osoby może okazać się niezwykle skuteczną bronią. Kubotan ułatwia oraz zwiększa efektywność ataków na wrażliwe części ciała napastnika.

Czy posiadanie kubotanu jest legalne?

Tak! W Polsce kubotan jest legalnym narzędziem do samoobrony i jest dostępny bez pozwolenia na broń. Można dowiedzieć się tego z ustawy z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji. W artykule 4.1 tej ustawy widnieje klasyfikacja, z której można wywnioskować, że kubotan nie spełnia warunków, które pozwoliłyby na uznanie go za broń białą.

Seminarium w TRIBE SQUAD – jak używać kubotanu?

Umiejętne posługiwanie się kubotanem może okazać się niezwykle przydatną umiejętnością, w sytuacji zagrożenia. Mimo, iż jest to proste narzędzie do samoobrony, wiedza o tym jak i w jakie punkty na ciele nim atakować, jest niezbędna do wykorzystania jego możliwości. Dlatego zdecydowaliśmy zorganizować seminarium, którego tematem przewodnim będzie właśnie kubotan!

Seminarium odbędzie się 02.12.2024 w godzinach 10:00-12:00
w siedzibie TRIBE SQUAD
Adres: Świerkowa 3, Mikołów

Niedługo na stronie internetowej pojawi się post zawierający szczegółowe informacje na temat seminarium. Polecamy śledzić stronę internetową oraz naszego Facebooka!