Joga

  • Masz ochotę wzmocnić i usprawnić swoje ciało nie dźwigając żadnych ciężarów?
  • Czujesz się pospinany, ból w stawach i brak Ci motywacji aby zacząć robić cokolwiek ale nie wiesz za co się zabrać?
  • Chciałbyś się zrelaksować przed, a może po trudnościach dnia codziennego?

Poprzez trening wzmacniamy nasze ciało, umysł, stajemy się bardziej zrelaksowani. Jest to jedna z bezpieczniejszych form aktywności fizycznej. Zajęcia z jogi to zestaw składających się z ćwiczeń, które mają na celu zrelaksować ciało tam gdzie jest pospinane, wzmocnić nasze mięśnie, osiągnąć harmonie wewnątrz nas i wycisz nasz umysł. Bardzo ważnym aspektem w praktykach pozycji (asan) jest synchronizacja ich z oddechem.

Dla kogo są zajęcia?

Praktykować razem z nami może niemal każdy – zarówno osoby młodsze jak i te które są w wieku podeszłym. Niezależnie czy uprawiasz regularnie sport oraz te które nie maja za dużo ruchu w ciągu dnia. Joga jest idealną formą dla osób, które spędzają dużą ilość czasu przed biurkiem. Ból w odcinku lędźwiowym, w biodrach czy w pachwinach. Joga również rewelacyjnie wpływa na Twoje zdrowie psychiczne, jeśli codziennie w pracy i poza nią jesteś narażony na stresujące sytuację dnia codziennego.

Najważniejsze zalety, które możesz doświadczyć po zajęciach:

  • lepsza odporność organizmu
  • uczucie odprężenia
  • większą elastyczność ciała
  • poprawę nastroju i redukcję stresu
  • lepszą koordynację ruchową
  • poprawę postawy ciała

Na naszych zajęciach praktykujemy 3 odmiany Jogi: Hatha, Yin i Vinyasa

Hatha joga

Bardzo znana i stara tradycja indyjskiej jogi, obejmująca wszystkie jej odmiany ukierunkowane na ćwiczenia fizyczne i oddechowe.

Cechą hatha jogi są jej trzy najważniejsze elementy – asana, krija i pranajama. Hatha joga jest uważana za najstarszą formą ćwiczeń psychofizycznych. Samo określenie Hatha oznacza Słońce i Księżyc. Ideą hatha jogi jest stwierdzenie, że dzięki ciężkiej pracy z ciałem, można pracować nad samym sobą, a ćwiczenia mają przynieść harmonię.

Yin joga

Wolny styl jogi, obejmujący zasady tradycyjnej medycyny chińskiej, z asanami, które są przechowywane przez dłuższy czas niż w innych stylach. Yin reprezentowana przez Księżyc oznacza bierność, uległość, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury. W Yin jodze, są to asany wyciszające, symbolizujące bierność, pasywność, utrzymanie pola. W praktyce tej skupiamy się na ścięgnach, powięziach i stawach. Yin yoga reguluje system hormonalny, uspokaja umysł, pozwala nam dotknąć swoich emocji na głębokim poziomie. Gasi nadmiar ognia, pozwala nam na relaks. Każdy z nas posiada w sobie dwa aspekty Yin i Yang dlatego praktyka ta jest przeznaczona dla wszystkich!

Vinyasa joga

Wywodzi się od hatha jogi, która składa się z łagodnych i umiarkowanych asan, idealnych nawet dla początkujących. Wolniejsze tempo niż w większości stylów jogi sprawia, że praktyka hatha jogi jest możliwa w przypadku osób w każdym wieku i na różnych poziomach sprawności fizycznej.

„Oddech jest esencją jogi, ponieważ jest esencją życia. A joga zajmuje się życiem właśnie.”

~ T. Krishnamacharya

Zobacz film z naszych zajęć:

Nie wiesz jak przygotować się na pierwsze zajęcia?

Sprawdź
co zabrać ze sobą

Sprawdź co zabrać na zajęcia