Zaaktualizowane wymagania na stopnie Krav Maga Global

Nasza Krav Maga (KMG) jest zintegrowanym systemem, na który składają się: samoobrona, walka wręcz i ochrona osób. Ćwiczymy techniki i taktykę prewencji, unikania, deeskalacji oraz postępowania z agresywnym napastnikiem uwzględniając przepisy prawa obowiązującego w danym kraju.

Trening fizyczny i mentalny jest podstawą powyższych umiejętności – wzmacnia odwagę, charakter, wpływa na lepsze samopoczucie i przekłada się na wszystkie dziedziny życia.

Najnowsze curriculum jest kontynuacją naszego sposobu myślenia, wynikiem obserwacji, eksperymentów, uczenia się i praktyki zdobywanej przez lata. Celem jest przeniesienie uwagi – zarówno w nauczaniu jak i w testowaniu – z zamkniętych umiejętności technicznych na otwarte umiejętności taktyczne, gdzie nacisk położony jest na skuteczność i pozytywny rezultat.

Nadal ogniskujemy naszą uwagę na prewencji, deeskalacji, działaniach wyprzedzających, pokonywaniu porażki, a także fizycznej i mentalnej kontroli. Akceptujemy rozwiązania, które nie są perfekcyjne ale w danej sytuacji jedyne możliwe, szczególnie gdy widoczne jest dążenie do pokonania problemu. Celem jest osiągnięcie jak najlepszego rezultatu w danym momencie przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższego poziomu wykonania.”

Eyal Yanilov

Nowe wymagania znajdziecie w linku poniżej:
https://tribesquad.pl/wp-content/uploads/2021/08/pl-curriculum21-P_cale_20211.pdf